ИСПРАЋЕНА ЈОШ ЈЕДНА ГЕНЕРАЦИЈА УЧЕНИКА

ЈОШ ЈЕДАН ГЕНЕРАЦИЈА НАПУШТА НАШУ ШКОЛУ

У петак, 10. јуна 2022. нашу школу је напустила још једна гренерација наших ученика. Након одржаног поседњег школског часа са својим разредним старешинама и учитељима, матуранти, свечано обучени, поносни и са осмехом на лицу, у пратњи својих другара седмака и наставника кренули су у свечани дефиле и упутили се у школску халу на завршну приредбу. Након интонирања студентске химне и уводног говора водитеља програма, свршеним осмацима обратио се директор школе Чаба Пожар са речима : „У нашу школсу сте дошли као весела, насмејана али и помално уплашена деца, пуна очекивања у ваше учитеље и нове другове прихватили сте отвореног срца. Сада одлазите као малди људи пуни животне енергије и жеље да и даље постижете изванредне резултате“. У свом говору директор се даље захвалио и родитељима који су нама као установи указали поверење уписујући децу у нашу школу, а ми смо их подучавали и заједно са вама васпитавали заједништву, толеранцији и другим вредостима који су допринеле да се наша деца формирају у јединствене личности. На крају говора директор се захвалио и ученицима и наставницима који су представљали нашу школу на најдивнији могући начин својим понашањем и знањем на излетима, екскурзијама и такмчењима са којих сте доносили значајне и вредне награде и ученицима пожелео да наставе са постизањем добрих школских а и животних резултата у даљем животу.Свечаност је настављена доделом диплома ђаку генерације и спортисти генерације. Овај пут част да понесе титулу најбољег ученика генерације припала је ученику 8/3 разреда Никши Јоксовићу, док је спортиста генерације Мартина Гонцлик ученица 8/1 разреда. Никша се у свом говору захвалио свима онима који су му помогли током свог школовања, својој учитељици, својим наставницима и другарима свог разреда, али и целој генерација . Ипак, највећу захвалност је упутио својим родтељима који су били његов најснажнији ослонац и који су га подржавали на овом путу који није био баш увек лак.Након Никшиног говора заслужним ученицима, који су се исталки у свом раду и владању додељиване су Вукове и посебен дипломе. Свечана приредба се завршила, а дружење ученика и њихових наставника уз вечеру и музику је настављено у холу школе .