Нашем ученику прва награда на републичком такмичењу

Републичко такмичење из српског језика за ученике осмог разреда одржано је претходног викенда на Филолошком факултету у Београду.

Ученик наше школе Аљоша Пинтерић освојио је прво место урадивши тест са максималних 20 поена. Аљошин успех је утолико већи јер је ова школска година по много чему била необична. Било је тешко одржати континуитет у раду, а учешће на такмичењу и посебно овако блистав успех чинили су се немогућим. Али не и за Аљошу који је био најбољи у Србији у конкуренцији преко триста  ученика осмог разреда.

Аљоша не само да је представљао кулску општину на Републичком такмичењу него и читав Западнобачки округ јер су се ове године на највиши ранг такмичења пласирали само ученици из наше општине.

Честитамо Аљоши и његовој наставници Татјани Вјештици на изванредном резултату.