Пројекат “ КРУЖНОМ ЕКОНОМИЈОМ У ШКОЛАМА “

ПРОЈЕКАТ “ КРУЖНОМ ЕКОНОМИЈОМ У ШКОЛАМА “ ОШ“ ПЕТЕФИ БРИГАДА“

У петак, 9.10.2020. у нашој школи одржана је друга радионица у оквиру пројекта који наша школа ради ове школске године .

Тема радионице је била ‘ Електронске комуникације и здравље људи“, а предавач Ратко Ђурђевац , сарадник на пројекту.

Након веома интересантних података, чланови Еко тима школе , сортирали су папир, који су донели у школу и припремили га за прву испоруку која је била у суботу , 10.10. 2020. Окосница Еко тима су ученици 6-2, наставнице Слађане Червени –Играчки.

У суботу, 10.10. , након што су утоварили огромну количину старе хартије сарадници у пројекту оставили су џамбо вреће за селектовани отпад пет-амбалаже, пластике, стакла и хартије.

Акција ће трајати целе године у нади да ћемо укључити што више грађана Куле, да отпад не бацају по каналима, улицама, поред путева…

Оставимо чисту планету својој деци, поручују деца ОШ “’Петефи бригада“.