Под сазвежђем Великих и Малих кола

Првог дана јесени, учитељи трећих разреда  извели  су огледни час из наставног предмета Природа и друштво. Тема часа је била оријентација помоћу објеката и појава у природи.

У уводном делу часа учитељица Станка Мартиновић је кроз технику питања-одговори упознала ученике са циљем часа и најавила да ће на овом часу имати посету планинара.

На час у улози планинара, са пуном планинарском опремом,  се појављује учитељ Бојан Мишић који се изгубио у планинској недођији не знајући како да се оријентише све док није случајно у свом ранци пронашао „ залутали“ уџбеник из Природе и друштва  који му је помогао да пронађе пут којим треба да иде.

У завршном делу часа ученицима је представљен мини пројекат како од игле, магнета, плуте и чаше  да направе компас и како уз помоћ њега да одреде на којој се страни света налазе битнији предмети у дечјим собама, као што су кревет, радни сто, врата, прозори и слично.

Огледном часу су присуствовала три одељења трећих разреда.