ВЕЛИКИ ЛИТЕРАЛНИ ЧАС

Дечји песник и писац драмских текстова, Тоде Николетић боравио је у нашој школи и одржао са ученицима  литералну радионицу. У уводном делу часа тоде се ученицима обратио речима: Ми смо поносан народ, наром који има познате великане као што су : Никола Тесла, Михајла Пупин, Десанка Максимовић и да у нашим венама теку њихови гени. Свако дете које се роди је креативно, маштовити и будући геније. Као што од маленог зрна пшенице настане хлаб, кифла или погача, тако и од маленог детета могу да настану неверотатни изуми који могу да оставе невероватан траг у науци али и другим областима.

Након тога је децу и учитеље упутио у писање песмица и елементе које једна песма треба да садржи, као и да прате конкурсе како би слали своје радове.