НАГРАДА ДАНИ МАЂАРСКЕ КУЛТУРЕ ПРИПАЛА УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ

Каролина Нађ ученица 8-1 разреда учествовала је својим есејом на конкурсу који је расписало Удружење Палоца из Словачке за све ученике Карпатског басена. Додела награда је била 19. 01. 2020. У Будимпешти у Палати Дунав. Она је описала догађаје из историје многочлане породице Нађ у протеклих сто година.. Међу 89 учесника освојила је престижну награду Дана мађарске културе. Честитамо Каролини на међународном успеху. Њен ментор је Марта Цветановић.
Nagy Karolina, a 8-1 osztály tanulója, részt vett a szlovákiai Palóc Társaság esszéíró pályázatán, mely a Kárpát-medence diákjait szólította meg. A díjkiosztóra 2020. 01. 19-én került sor Budapesten a Duna Palotában. Ő a terbélyes Nagy család történetét írta le az elmúlt száz év során. A 89 pályázó közül a jelentős Magyar Kultúra Napja díjat vehette át. Gratulálunk Karolina nemzetközi sikeréhez. Felkészítő tanára Cvetanović Márta