УГЛЕДНИ ЧАС – ЛУТКАРСКО ПОЗОРИШТАНЦЕ IV-3

У петак, 1. марта 2019. године ученици  IV-3 одељења, учитељице Маријане Коларић, припремили су луткарско сценско извођење бајке Пепељуга. Ученици осталих четвртих разреда учитељица Ђенђи Кермеци, Наде Рац и учитеља Драгана Бублића, као и прваци учитеља Бојана Мишића, уживали су као публика гледајући своје другаре у улози глумаца. Ученици извођачи представа су предходно на часовима српског језика, ликовне културе и часа одељењског старешине, обрађивали два текста бајке Пепељуга. Један је био народна приповетка, а други драмски комад писца Александра Поповића. Ученици подељени у две групе имали су задатак да увежбају текстове и да направе лутке од папира и картона на штапићима, као и сцене за извођење луткарске представе. Тако је једна група глумила бајку Пепељуга на основу народне приповетке, а друга група на основу ауторског драмског текста. Био је то угледни час на коме су уживали и ученици који су глумили и ученици који су их са веома много пажње гледали и слушали, а такође и њихови учитељи.