Адреса: 16. Дивизије 34, Кула Тел: 025/723-944

A ZENE AZ KELL!

0

A ZENE AZ KELL!

Iskolánk idén is sikeresen pályázott a Bethlen Gábor  Alap „ A magyar kultúráért és oktatásért” c. pályázati felhívására. A MKO-SRB-1-2017/2-000067 számú pályázati támogatás révén iskolánk 2017. novemberében elektromos zongorát kapott, 130 000,00 forint értékben. Mivel a zenei oktatás és nevelés első osztálytól kezdve jelen van diákjaink életében és jelenleg is három kórus működik iskolánkban, elhivatottan hírdetjük, hogy elgépiesedő világunkban nagyobb szükség lenne a zene nyújtotta lelki táplálékra, mint valaha. Kodály szavait idézve: „ A lélek mechanizálódásától csak az ének szelleme véd meg.”

Örömmel jelenthetjük be, hogy eme törekvésünket a Bethlen Gábor Alap támogatásával beszerzett zongora nagy mértékben segíti.

НИШТА БЕЗ МУЗИКЕ!

Крајем новембра школске 2017/2018 године, наша школа  преко „Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. MKO-SRB”, под кон.бројем: 1-2017/2-000067 остварила је право на наставна и помоћна наставна средства у износу од 130.000,00 форинти. Ова средства обезбеђују квалитетнији и стабилнији васпитно-образовни рад. Средства су првенствено намењена за набавку електричног клавира који ће у пуноме олакшати и обогатити рад ученика и наставника на часовима музичкe културе, а поготово рад хорова школе. Не смемо заборавити да је музика мелем за срце и душу.

Срдачно позивамо све наше ученике и њихове родитеље, родбину и познанике да са својим присуством увеличају прославе и манифестације које организује наша школа и заједно са нама уживају у  благодати музике.

Share.

Comments are closed.