Веронаучни сусрет у Чантавиру

ВЕРОНАУЧНИ СУСРЕТ У ЧАНТАВИРУ

У суботу 26. априла 2014. године 40-ак ученика римокатоличке веронауке наше школе учествовало је на веронаучном сусрету у Чантавиру. Заједно са више од 1000 деце из најразличитијих места Бачке, уживали смо у програму богатом песмама, плесовима, предавањима испреплетених интересантним причама, и са много-много игара. Програм се одвијао у католичкој цркви у Чантавиру, око цркве и на месном спортском терену, а завршио се свечаном светом мисом – литургијом. Захваљујући лепом времену, одличној организацији, а пре свега Богу, био је то незабораван дан за све нас.

Габриела Хегедиш, наставница римокатоличке веронауке

HITTANOS TALÁLKOZÓ CSANTAVÉREN

Szombaton, 2014. április 26-án, iskolánk mintegy 40 római katolikus hittanosa részt vett Csantavéren a hittanos találkozón. A Bácska minden részéről érkezett több, mint 1000 gyerekkel együtt, élveztük az énekekben, táncokban, érdekes történetekkel átszőtt előadásokban és sok-sok játékban gazdag programot. A találkozó a csantavéri katolikus templomban, annak környékén és a helyi sportpályán zajlott, és ünnepi szentmisével zárult. A szép időnek, a nagyszerű szervezésnek, és mindenekelőtt Istennek köszönhetően, mindannyiunk számára felejthetetlen volt ez a nap.

Hegedűs Gabriella, római katolikus hitoktató