Пројектна настава у првом разреду

Јучерашњом презентацијом предшколској групи Облачићи васпитачице Александре Влашкалић из вртића Колибри ученици првог два одељења учитеља Драгана Бублића успешно су окончали тромесечни пројекат Безбедни од куће до школе.
Све је почело средином септембра када су прваци одлучили да науче нешто више о саобраћају и о начину да буду безбеднији на путу од школе до куће.
У помоћ су им се прво нашли родитељи. На заједничким радионицама направили су саобраћајне знакове који се нарочито тичу пешака у саобраћају и у околини школе.

У госте су позвали и експерте, нашег школског полицајца Драгана Кежића који је са колегом одржао предавање и скренуо пажњу на оне ситуације у саобраћају које су по пешаке најкритичније и научио их да сами себе најбоље могу заштитити у саобраћају. Од локалне самоуправе добили су књигу Пажљивко, коју су користили и на часовима редовне наставе. Своје новостечено знање као и продукте пројекта приказали су ученицима петог разреда, а за крај и својим млађим другарима у вртићу.