„Новинарко“ и „Наше место“ договорили сарадњу

Новинарска секција „Новинарко“ Основне школе „Петефи бригада“ била је јуче гост у просторијама где се ствара и настаје сајт „Наше место“. На одушевљење чланова секције имали смо прилику да видимо како се ствара овај изузетно популаран сајт са неколико хиљада посетилаца дневно.

Ученици су показали интересовање за „качење „вести, као и за све оно што прати настајање једног сајта. Интересовало их је и какве све коментаре остављају посетиоци и на који начин се „филтрирају“. Како се убацују одређене рубрике и како могу да пронађу информације на сајту које их занимају. Пре свега,вести за младе и вести из насељених места у нашој околини.

Дружење се наставило у разговору са оснивачима и главним покретачима, где је договорено да ђаци сами покрену свој сајт на који би постављали вести које се тичу младих и активности које они обављају у школи и ван ње.

Новинарко