„Хармонија космоса“

Чланови новинарске секције наше школе посетили су јуче галерију Културног центра Кула где су имали прилику да виде изложбу слика своје наставнице ликовног Лидије Барна под називом „Хармонија космоса“ . Изложба постављена од половине јануара одводи вас у свет бесконачности, свет непознатог у веселом колориту љубичастих боја коју морате доживети.

Угостио нас је директор Културног центра Каменко Бертић који је том приликом покушао да дочара знатижељним ученицима колико је тешко бити директор једне културне институције, али у исто време и лепо. На жалост, највећи проблем су новчана средства која је најтеже привући за културне догађаје, а која су неизоставна ставка.

Он је покушао да младим новинарима објасни колико је потребно љубави и жртвовања за глумца аматера, као и да институције као ова вапе за младим талентованим глумцима, али да том професијом не може да се бави свако. Бертић чврсто верује да ће доћи време када ће почети да се вреднује професионализам.

Новинарко