Слатка ужина – најтраженија

Наша школа већ дужи низ година располаже са кухињом и великом салом за ужину. У њој свакодневно изађе око 300 оброка за две смене ученика.

Потребно је доста времена да би све било спремно за велики одмор, каже кувар Роланд којем овај посао не представља напор, већ ужитак. Он је запослен у кухињи већ једанаест година, док његова колегиница  Мирјана, има три пута дужи стаж.

Кухиња ради сваког радног дана од пола седам до пола два. Иначе, ужине стижу спремне, док се у кухињи кува чај или млеко у зависности шта је тог дана на јеловнику.

Виг каже да ђаци највише поједу слатку ужину, мазу, док слана углавном остаје и одлаже се на адекватан начин. А дешава се и да буде „репете“.

Сваке године у кухињи се обнавља инвентар,у виду тацни, чаша и тањира. Док простор буде освежен  кречењем спреман за почетак нове школске  године.

Редакција Новинарко