НАШИ УЧНИЦИ У КАМПУ МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА У БАЈИ (Мађарска)

Савез Ракоци је ове године по 23. пут организовао камп матерњег језика између 6. и 10. јула за ученике четвртог разреда мађарских одељења из Бачке. Из наше школе у кампу је учествовало 6 ученика, у пратњи вероучитеља Војчина Кристијана и библиотекарке Војчина Тијане.

Основни циљ овог кампа јесте да код деце ојача осећај припадности заједници и љубав према матерњем језику, а то је у данашњем свету преко потребно.Свих пет дана камповања су била испуњена различитим програмима и групним активностима: од игралишта, преко часа фолклора, музичке забаве и стрељаштва, до купања на дунавској плажи. Све то, наравно, без мобилних телефона и интернета.

Судећи по искључиво позитивним повратним информацијама деце и њихових пратилаца, извесно је да су се из Баје сви вратили кући обогаћени многим лепим успоменама и новим пријатељствима, и тако започели свој летњи распуст.