Наши ученици у еТвининг пројекту „Реч по реч – Наш мали Рјечник“

У знак обележавања двеста година од првог издања Вуковог „Рјечника“ ученици наше школе су учествовали у еТвининг пројекту под називом „Реч по реч – Наш мали Рјечник“. Сем ученика петог и седмог разреда ОШ „Петефи бригада“ (наставница Татјана Вјештица) у овом пројекту учествовали су и ученици из ОШ „Иса Бајић“ из Куле (наставница Валентина Мујичић), ОШ „Јован Дучић“ из Београда (наставница Весна Костић), ОШ „13. октобар“ из Ћуприје (учитељица Катарина Милановић) и Допунска школа на српском језику кантон Аргау, Швајцарска (наставница Татјана Хаџић Јововић). Ово је био први пут да ученици наше школе учествују у једном еТвининг пројекту.Ученици су одушевљени сарадњом са ученицима из других школа и новим и занимљивим начином на који су учили о Вуковом животу и раду (израда презентација и паноа, филмића, квизова, истраживања). Најзанимљивији део пројекта био је када су ученици бирали речи из Вуковог „Рјечника“ и задавали их ученицима из других школа. Они су у Вуковом „Рјечнику“ проналазили и објашњавали речи које су им задали другари из Куле, Београда и Швајцарске.

Резултат рада је заједнички електронски речник: http://anyflip.com/bjtp/mqxy