Адреса: 16. Дивизије 34, Кула Тел: 025/723-944

Успех ученика VIII.1

0

Ученици VIII.1 разреда су освојили награду на конкурсу, који је расписао Војвођански Културски Институт Мађара у Сенти. Тема је била: „Хероји наше свакодневнице“, Бала Маријана, Гонцлик Тимеа и Кристијан Саболч писали су између осталог о Сакачи Шандору, оснивачу Културног Центра „Непкер“ у Кули, о Јакобеј Карољу-сликару рођеном у нашем граду, о индустријалцу Штолцу-оснивачу фабрике „Истра“, о бившем директору наше школе Јухас Андрашу итд.

Ментор ученика је била Марта Цветановић.
A zentai Vajdasági Magyar Művelődési Intézet pályázatot hírdetett „Hétköznaoi hőseink“ címmel. A nyertesek iskolánk tanulói: Balla Marianna,Gonclik Tímea és Krisztián Szabolcs a VIII.1 osztályból. Mentoruk Cvetanović Márta volt. Tíz munkát készíettek városunk neves személyeiről.Elsősorban Szakácsy Sándort kell megemlíteni, ő közel 150 évvel ezelőtt megalapította a mai Népkör elődjét. Korbai Károly a magyar szabadságharc fiatal tisztje volt, Stolz Heinrich gyáros ,az Istra gyár megalapítója. Jakobei Károly, festő, a mi városunkban született. A mai Közgazdasági középiskolában emléktábla őrzi a régi bíróság épületének adományokat nyújtó személyek nevét. Dr.Kósa emléke  lelkiismeretes orvos képében maradt fenn. Juhász Andrással, iskolánk egykori igazgatójával interjút készítettek, Regécz László művelődésszervező tevékenységével is foglalkoztak az idén átadott művelődésszervezői díj kapcsán.Scherer Lőrinc mártírhalált halt plébénos emléktáblája őrzi az utókornak a bátor helytállásáról szóló történetet. Berkovics Rezső és Márk gazdasági tevékenységeiről a Borac nyomdában gyűjtöttek anyagot a tanulók.
Ezúttal gratulálunk a szorgalmas munkáért. A Népkör felavatási ünnepségén hamarosan bemutatnak a kúlai közönségnek is egy részletet dolgozatukból.

A zentai díjátadásra szombaton,2017.november 18-án kerül sor. Egy városnézést is szerveznek a résztvevőknek.

Share.

Comments are closed.