Адреса: 16. Дивизије 34, Кула Тел: 025/723-944

Обавештење 11.4.2017.

0
уторак, 11 април 2017 11:01
ОБАВЕШТЕЊЕ!

Обавештавамо ученике наше школе да смо   и ове школске године  учествовали на  математичком такмичењу “Мислиша“ у конкуренцији са 50.200 ученика из 551 основних школа. Учествовало је 69 ученика наше школе  од 2. до 8. разреда, а то значи да њих 13,6% сигурно воли математику.

Ово је прилика да ипак истакнемо најуспешније. Похвањени су следећи ученици:

У категорији 3. разреда: Милошевић КатаринаБалинт Катарина у категорији ученика петог разреда, а Гелебан Сергеј међу шестацима.

У категорији ученика   седмог разреда наш најбољи математичар Ковач Алекс је освојио опет максималних 100 бодова и заслужио прву награду и остварио пласман на републичко финале, које ће се одржати 23. априла у Београду. На међународном математичком такмичењу „Кенгур без граница“ Алекс је освојио другу награду, а похваљени су следећи ученици: Жарковић Јована и Пеквић Исидора из 1-2, Јоксовић Никша из 3-3,  Баждар Невена из 4-2 и Балинт Kатарина из 5-2.

Честитамо нашим најбољим математичарима, као и учитељима:Снежани Кнежевић, Станки МартиновићПеришић Бранки, Мирјани Дронић и наставницима који су их припремали: Милетић РаткуМиловић Мануели и Славици Мармила.

На окружном такмичењу из српског језика Тамара Семјанов из 5.разреда је освојила треће док су Невена Павичић из 6. и Драгоје Бељкаш из 7. разреда освојили друго место. Честитамо им, као и њиховим менторима, наставницама:Вјештица Tатјани и Вукелић Смиљани.

На окружном такмичењу из мађарског језика имамо следеће резултате: Нађ Каролина из 5. и Бала Маријана из 7. разреда су треће на ранг листи, док је Ковач Алекс први. Честитамо ученицима као и њиховој менторки Кањо Хуђик Валерии.

На окружном такмичењу из русинског језика Анастасија Џуџар 7-4 је освојила друго место и пласирала се на републичко такмичење. Честитамо Анастасији и њеној менторки Тамари Хома.

Свим ученицима који су се пласирали на републичка такмичења још једном честитамо и желимо им много успеха.

ÉRTESÍTÉS !

Értesítjük iskolánk tanulóit, hogy az 551 iskola 50 200 résztvevő tanulója között iskolánk 69 tanulója is részt vett a „Misliša” nevű matematika-versenyen, ami azt bizonyítja, hogy iskolánk tanulóinak 13,6%-a biztosan szereti a matematikát.

Ezúton szeretnénk kiemelni a legsikeresebbeket, dicséretbenrészesültek: Milošević Katarina 3-2, Balint Katarina 5-2, és Geleban Sergej 6-4. A hetedikesek között iskolánk legjobb matematikusa, Kovács Alex ismét 100 ponttal kiérdemelte az első helyezést, és  az országos döntöbe jutást, melyre 2017. április 23-án Belgrádban kerül sor. А „Kengurú határok nélkül” elnevezésű nemzetközi matematika versenyen Alex második helyezett lett, dicsiretben részesültek: Žarković Jovana és Pekvić Isidora az 1-2, Joksović Nikša 3-3, Baždar Nevena 4-2 és Balint Katarina az 5-2.

Gratulálunk legjobb matematikusainknak, valamint felkészítőiknek: Knežević SnežanánakMartinović StankánakPerišić Branka és  Dronić Mirjana  tanitóknak, valamint Milović ManuellaMarmilla Slavica, és Miletić Ratko tanároknak.

A körzet szerb nyelvi versenyen Tamara Semjanov 5. ostály harmadik helyezett lett, mig Nevena Pavičić 6. oszt. és Dragoje Beljkaš 7.oszt. második helyezettek. Gratulálunk nekik, valamint mentoraiknak, Vještica Tatjanánakés Vukelić Smiljanának.

A körzeti magyar nyelvi versenyen elért eredmények: Nagy Karolina 5. oszt, Balla Marianna 7. oszt. harmadik helyet értek el, mig Kovács Alex elsőlett. Gratulálunk nekik és felkészitöjüknek Kanyó Hugyik Valériának.

A körzeti ruszin nyelvi versenyen Anastasija Džudžar 7-4 második helyezett lett, és tovább jutott a köztársasági versenyre. Gratulálunk neki és mentorának Homa Tamarának is.

Minden továbbjutó tanulónak még egyszer gratulálunk és sok sikert kivánunk.

Share.

Comments are closed.