Адреса: 16. Дивизије 34, Кула Тел: 025/723-944

Karácsonyi pásztorjátékok 2015 – Божићне представе 2015.

0

A Gergely-naptár szerinti Szentestén, 2015. december 24-én iskolánk több mint 60 római katolikus hittanosa vett részt a karácsonyi pásztorjátékok bemutatásában a kúlai katolikus templomban. Két előadás – egy magyar és egy szerb/horvát nyelvű – keretében mutatták be Jézus születésének történetét, ezzel is ráhangolva a jelenlevőket az ünnep igazi értelmére és az előadásokat követő szentmisére. A zsúfolásig megtelt templomban az emberek örömmel és szeretettel fogadták tanulóink előadását.

Hegedűs Gabriella, hitoktató

На Бадње вече по грегоријанском календару, 24. децембра 2015, више од 60 ученика римокатоличке веронауке наше школе учествовало је у извођењу божићних представа у католичкој цркви у Кули. У две представе – једне на мађарском и једне на српском/хрватском језику – приказали су причу Исусовог рођења, и тиме допринели да сви присутни дубље доживе право значење овог празника и да се боље припреме на свету мису (литургију) која је после уследила. У препуној цркви људи су с радошћу и љубављу примили представу наших ученика.

Габриела Хегедиш, вероучитељица

Fotó: Regécz László – Фото: Ласло Регец

Share.

Comments are closed.