ПОБЕДА МАТИЈЕ ШИЈАНА НА РТС КРОСУ У СОМБОРУ

Најзеленији град у Европи угостио је тркаче из целе земље и Кеније. Током готово шесточасовног програма, у 26 трка циљем су прошла 636 такмичара. Предшколци и основци су били најбројнији. Незаборавни атлетичар Слободан Поповић, некадашњи студентски првак света на 800m и до пре неколико година успешни селектор српске атлетске репрезентације, није крио радост виђеним на стази у столетном парку код старе железничке станице: „Дошао сам на позив најуспешнијег тренера у историји Кроса РТС-а, Рифата Зилкића. Његови пулени су и овде доминирали, али видео сам бар још 30. веома даровитих малишана. Ово такмичење је одувек било расадник репрезентативаца.“ Један од тридесет је свакако ученик наше школе Матија Шијан VI-2 који је победио на меморијалној трци ,,Ненад Стекић“ 800m за млађе пионире. Поред Матије, нашу школу је представљало још неколико ученика који су као и Матија чланови АК ,,Хајдук Маратон Тим“ Кула. Традиционално на постоље кроса излази првих десетопласираних такмичара и ту су се нашли Дејан Дејановић V-2, који је на меморијалној трци ,,Милош Срејовић“ 800m заузео 9. место, као и Лена Влаховић V-2 која је на меморијалној трци ,,Емир Бекрић“ 600m такође заузела 9. место.