ТРЕЋЕ МЕСТО ЗА ГРУПУ УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ И ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПУШТАЊУ ДРОНОВА

У оквиру фестивала „Знање за будућност“ 25. марта 2023. године, у Основној школи „Соња Маринковић“ у Новом Саду одржано је окружно такмичење у коришћењу дронова за основце.За управљење дроновима деца су користила програмске језике Скреч и Пајтон који су неопходни за програмирање и рад са школским дроновима. На такмичењу је учествовало укупно 14 група по четири такмичара, од којих је 4 групе из ОШ „Петефи бригада“. Група која је освојила треће место и пласирала се на републичко такмичење које ће се одржати у 22. априла 2023. године у Београду је:1. Леон Бајаи2. Жељана Поњевић3. Тара Луковић 4. Ања ТомићЧеститамо нашим сјајним ученицима и њиховим менторима Лидији Бачић и Марини Ковач.