НАГРАДА “ЗА ЧИСТИЈЕ И ЗЕЛЕНИЈЕ ШКОЛЕ У ВОЈВОДИНИ“ ОШ “ПЕТЕФИ БРИГАДА“ 13 ГОДИНА УЧЕСТВОВАЊА У ПРОЈЕКТУ

На завршној свечаности, одржаној 3. јуна 2022. у холу Покрајинске владе  додељене су награде представницима  најбољих васпитно-образовних институција са територије наше покрајине, у оквиру годишњег циклуса програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“.

Реч је о програму Покрајинске владе, који су пре 13 година покренули Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту животне средине и Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице, у сарадњи са Покретом горана Војводине. Циљ је био да се у вртићима, школама и локалним заједницама широм Војводине подигне свест и лична одговорност за бригу о животној средини.

У име школе награду је примио директор Пожар Чаба. Поносни смо на , већ традиционално учествовање у овом пројекту Покрајинске владе.

Трудимо се да развијемо свест о потреби чувања нашег окружења, уз разумевање да то значи очување Планете.