Ученици посетили ЈКП „Комуналац“ Кула

Jуче су ученици основне школе „Петефи бригада“, у пратњи учитељице Снежане Кнежевић, посетили ЈКП „Комуналац“ у Кули, где су се упознали са рециклажом ПЕТ амбалаже. Центар за промоцију и едукацију „Organic life” из Куле уз подршку локалне самоуправе, а у циљу заштите и унапређења животне средине, осмислио је пројекат „Природа побеђује“. У оквиру овог пројекта двема основним школама у Кули поклоњени су контејнери за сакупљање ПЕТ амбалаже и организовано је такмичење у сакупљању исте. Према речима чланице удружења „Organic life” Каролине Есе, деца су се радо укључила у пројекат и сакупљене су значајне количине пластике која је испоручена ЈКП „Комуналац“.

Посета ЈКП „Комуналац“ је организована како би деца видела где завршава ПЕТ амбалажа коју су сакупили, а укључивањем Комуналца у овај пројекат ово предузеће је потврдило да итекако води рачуна и о едукацији наших суграђана каже директор Комуналца, Дамјан Миљанић. – Акција је наишла на добар пријем у школама, а деца су одушевљена. ОШ „Петефи Бригада“ је у овом такмичењу победила и поводом свега тога данас су дошли да виде како се ова амбалажа пресује и где завршава. Ја се захваљујем школи и удружењу на оваквим акцијама јер оне помажу да се приближимо грађанима и да објаснимо заправо колики је значај акција и колико је то нама значајно како би Кула изгледала лепше. Без сарадње са грађанима сви наши напори и сви наши програми били би бесмислени. Већ десетак година ЈКП Комуналац је међу најбољима по питању скупљања ПЕТ амбалаже и та акција која је започета у претходном периоду наставља се и доноси добре резултате. Као награду за труд при скупљању ПЕТ амбалаже, ученици су добили пројектор који ће им служити у настави.