Наши ученици одлични на смотрама и на такмичењу „Шта знаш о саобраћају“

четвртак, 25 мај 2017 13:28
Наши ученици су учествовали и на разним смотрама:
У Суботици је  одржано окружно такмичење ученика основне школе из  ваннаставних активности: уметности и опште културе.  Ученици  VII/1 освојили су  два трећа места:  Ковач Алекс  у категорији опште културе, аФењвеши Петронела  у категорије  соло певања.    Дурковић Анђела из  II/3 је освојила такође  III место у рецитовању. Честитамо  нашим ученицима и њиховим менторима: Марти Цветановић, Андреи Варга иЈудити Хевер.
На републичкој смотри „Дани ћирилице“ у конкуренцији 3145 ликовна рада на тему иницијла из 340 школа Србије и региона, Сoња Вучинић, ученица учитељице Снежане  Кнежевић је освојила трећу награду у категорији млађих разреда основне школе. Честитамо Соњи и њеној учитељици Снежани на овом запаженом резултату.
На окружном такмичењу  „Шта знаш о саобраћају“ наш Вукашин Жугић је освојио  другу награду у „Б” категорији док  је Нина Бошчић освојила другу награду у „Ц“ категорији. Тако су обоје  дали свој допринос за екипно прво место Куљана. Честитамо Вукашину и Нини као  и њиховој менторки Лидији Бачић.
На финалу међународног математичког такмичења “Калмар Ласло“ у Будимпешти наш Ковач Алекс у категорији  иностраних ученика 7. разреда добио је  прву награду као најбољи инострани такмичар. Честитамо Алексу на његовом неуморном ангажовању и желимо му још много међународних успеха.

Május 6-án Szabadkán megtartották a XVI. Általános Iskolák Művészeti Vetélkedőjét. Iskoláink diákjai jeleskedtek ezen a versenyen is. Kovács Alex a VII./1 osztályból  III. helyezést ért el az általános műveltség   kategóriájában. Durković Anđela a II./3 osztályból szintén III. helyezett lett  versmondásban, az anyanyelvápolók kategóriájában. A VII./1 osztáyból Fenyvesi  Petronella szólóének kategóriában III. helyezést ért el. Gratulálunk nekik és tanáraiknak: Cvetánovity Mártának, Hevér Juditnak és Varga Andreának.
A köztársasági “Cirill betűk napja” elnevezésű képzőművészeti vetélkedőn, amelynek témája az iniciálé rajzolás volt, 340 iskola vett részt 3145 képzőművészeti alkotással. Sonja Vučinić, Snežana Knežević tanítónő diákja III: helyezést ért el a legfiatalabb tanulók kategóriájában.Gratulálunk Sоnjának és Snežana tanítónőnek ehhez a kiemelkedő eredményhez.
A körzeti ”Mit tudsz a közlekedésről?” elnevezésű versenyen Vukašin Žugić és Nina Bošćič II. helyezést értek el, és tudásukkal hozzájárultak a kulai csapat I. helyezéséhez. Gratulálunk nekik és tanárnőjüknek, Bacsity Lídiának.
Kovács Alex a „Kalmár László” matematika verseny kárpát-medencei döntöjénBudapesten kiemelkedő dijban részesült,  mint legjobb határon túli versenyző a hetedikesek korosztályában.Gratulálunk Alexnak és még nayon sok nemzetközi sikert kivánunk neki a természettudományok terén.
управа – vezetőség