Пролећни фестивал науке

Последњег радног дана марта месеца у нашој школи  је одржан први Пролећни фестивал науке на коjем су ученици са својим учитељима и професорима представили своје радове из области природе, физике, биологије, географије, историје, лингвистике, хемије, технике и технологије  и уметности.
Фестивал је намењен широј публици у циљу пружања увида у науку, али и увида у активности које се обављају у нашој школи, кроз радионице, експерименте и изложбе дечјих радова.
Специјални гости овогодишњег фестивала науке били су предшколци из Предшколске установе Бамби , који су имали прилику да се упознају са будућим учитељима, као и са активностима које их очекују када седну у школске клупе. Такође су могли да сазнају како ради микроскоп,  како од семена настаје биљка, како од гусенице постаје лептир, да се  упознају са моделарством, магнетизмом, електрицитетом и да се увере да је наука лака као игра, лепа као уметност и занимљива као експеримент.