Пријатељство

Док седим у топлој соби размишљам како да вам опишем пријатељство које је вредније од злата. Иако имам само десет година познајем пуно другова и другарица. Од свих њих издваја се само један прави пријатељ.
Моје детињство је пуно забавније када је он поред мене. Пут до школе нам је кратак, зато што на њему делимо наше магичне тајне које не дајемо никоме. Чини нам се да нашем смејању и радости нема краја. Кад добије слабу оцену ја га расположим занимљивим причама. Добре савете не штедимо један за другог. Сваки слободан минут  користимо за игру на веселом  сунцу. И кад смо на великој раздаљини у мислима смо увек заједно. Побеђујемо сваку препреку у корист нашег лепог  пријатељства.
За мене је пријатељство искреност и пожртвованост. Пријатељство  је вредније од свог блага овог света.
Сергеј Мика IV-4