Адреса: 16. Дивизије 34, Кула Тел: 025/723-944

Поново сјајни резултати наших ученика на такмичењима, а Алекс је проглашен за апсолутног победника на математичком такмичњу „Кенгур без граница“

0

среда, 31 мај 2017 13:13
На 43. математичком турниру учествовала је и екипа наше школе.Наши најбољи математичари: Нађ Даниел из 4-1, Балинт Катарина из 5-2, Гелебан Сергеј из 6-4, Ковач Алекс из 7-1 и Шишарица Урош из 8-4  освојили су 63. место у конкуренцији 106 екипа остваривши укупно 311 бодова у распону од 52 до 443 бода колико је имала првонаграђена екипа. У појединачном пласману најуспешнији је био Ковач Алекс освојивши другу награду, док је на финалу међународног математичког такмичења „Кенгур без граница“ Алекс проглашен за апсолутног победника у генерацији седмака. Тај пласман је изборио у конкуренцији 1572 ученика из целе Србије и 34 најбоља математичара у финалу.

Честитамо нашим најбољим математичарима и њиховим менторима, а посебно Алексу што неуморно представља нашу школу  и осваја престижне награде на пољу математике.

Нарепубличком такмичењу изрусинског  језика Анастасија Џуџар из 7-4 је освојила друго место у конкуренцији ученика који  русински изучавају као изборни предмет.Честитамо Анастасији и њеним менторка Тамари Хома и Марији Стрибер.

Свим ученицима који су се пласирали на републичка такмичења или представљали нашу школу на било ком такмичењу још једном честитамо и захваљујемо се   уз жеље за праву уживанцију током летњег распуста..

A  43. Matematikai bajnokságona mi iskolánk csapata is részt vett.A legjobbjaink: Nagy Dániel a 4-1 tanulója, Balint Katarina az 5-2 osztályból, Geleban Sergej a 6-4-ből, Kovács Alex a 7-1-ből, Šišarica Uroš a 8-4-ből a 63. helyet érték el a 106 csapat versenyében. A megvalósított pontjaik száma 311 a lehetséges 443-ból. Az egyéni rangsorolásban Kovács Alex a másodikhelyet biztosította be magának, míg a Kengurú határok nálkülelnevezésű nemzetköziversenyen a hetedikes korosztály abszolut győztese lett.  Ezt a helyezést  a Szerbia egész területéről érkező 1572 versenyző közül a fináléba bejutott 34 legjobb matematikus mezőnyében vívta ki magának.

Gratulálunk kiváló matematikusainknak és mentoraiknak. Alexnak külön megköszönjük, hogy ilyen töretlen lendülettel és kiemelkedő eredményekkel képviseli iskolánkat a legrangosabb megmérettetéseken.

A köztársasági ruszinanyanyelvápolók versenyén Džudžar Anastasijaa 7-4-ből másodikhelyet ért el. Gratulálunk ehhez a kiváló eredményhez neki és mentorainak, Homa Tamarának és Striber Marijának.

Még egyszer gratulálunk és köszönetet mondunk a köztársasági és minden egyéb színtű versenyen résztvett tanulóinknak, hogy képviselték iskolánkat és ezáltal öregbítették annak hírnevét. Ezúton kívánjuk, hogy élvezzék a küszöbön álló, jól megérdemelt, szép nyári pihenőt!

Share.

Comments are closed.