Насловна Ученици Такмичења
Такмичење рецитатора у Сенти ПДФ Штампа Ел. пошта

Hugyik  Sára  III/1 osztály tanulója III. helyezést ért el a „Messzeringó gyermekkorom világa...” című szavalóversenyen Zentán , 2017.10.28-án.

Osztálytanító: Körmöci  Gyöngyi

Шара  Хуђик ученица  III/1 разреда освојила је III место  на такмичењурецитатора  у  Сенти  28.10.2017.

Учитељица: Ђенђи  Кермеци

Успех ученика VIII.1 ПДФ Штампа Ел. пошта

Ученици VIII.1 разреда су освојили награду на конкурсу, који је расписао Војвођански Културски Институт Мађара у Сенти. Тема је била: "Хероји наше свакодневнице", Бала Маријана, Гонцлик Тимеа и Кристијан Саболч писали су између осталог о Сакачи Шандору, оснивачу Културног Центра "Непкер" у Кули, о Јакобеј Карољу-сликару рођеном у нашем граду, о индустријалцу Штолцу-оснивачу фабрике "Истра", о бившем директору наше школе Јухас Андрашу итд.

Ментор ученика је била Марта Цветановић.

A zentai Vajdasági Magyar Művelődési Intézet pályázatot hírdetett "Hétköznaoi hőseink" címmel. A nyertesek iskolánk tanulói: Balla Marianna,Gonclik Tímea és Krisztián Szabolcs a VIII.1 osztályból. Mentoruk Cvetanović Márta volt. Tíz munkát készíettek városunk neves személyeiről.Elsősorban Szakácsy Sándort kell megemlíteni, ő közel 150 évvel ezelőtt megalapította a mai Népkör elődjét. Korbai Károly a magyar szabadságharc fiatal tisztje volt, Stolz Heinrich gyáros ,az Istra gyár megalapítója. Jakobei Károly, festő, a mi városunkban született. A mai Közgazdasági középiskolában emléktábla őrzi a régi bíróság épületének adományokat nyújtó személyek nevét. Dr.Kósa emléke  lelkiismeretes orvos képében maradt fenn. Juhász Andrással, iskolánk egykori igazgatójával interjút készítettek, Regécz László művelődésszervező tevékenységével is foglalkoztak az idén átadott művelődésszervezői díj kapcsán.Scherer Lőrinc mártírhalált halt plébénos emléktáblája őrzi az utókornak a bátor helytállásáról szóló történetet. Berkovics Rezső és Márk gazdasági tevékenységeiről a Borac nyomdában gyűjtöttek anyagot a tanulók.
Ezúttal gratulálunk a szorgalmas munkáért. A Népkör felavatási ünnepségén hamarosan bemutatnak a kúlai közönségnek is egy részletet dolgozatukból.

A zentai díjátadásra szombaton,2017.november 18-án kerül sor. Egy városnézést is szerveznek a résztvevőknek.

Глас анђела Тијана Јурић и отварање 21. Суботичке летње академије ПДФ Штампа Ел. пошта
Фестивал „Глас Анђела - Тијана Јурић“ покренут је 2015.године у знак сећања на таленат за музику Тијана Јурић имала. Жеља фондације је да организовањем ове културне манифестације на најбољи начин мотивише младе у Србији да се баве вредностима и да се клоне насиља.
Наша ученица Петронела Фењвеши  ученица 7. разреда уз припрему наставнице Јудит Хевер пријавила  са на аудицију, пред стручном жиријем  изабрана је међу 15 талентоване деце до 16 година. Трећи етно фестивал „Глас анђела - Тијана Јурић“ који промовише културу и негује традиционалну музику са ових простора, одржан је у Бајмоку, где ја наша ученица представљала нашу школу са другом децом из Београда, Кљајићева, Болеча, Заклопаче, Долова, Новог Сада, Обреновца, Кикинде и Крушевца. Фестивал је отворио истакнути српски песник Матија Бећковић. Деца такмичари певали су пред стручним жиријем коју су чинили врсни етномузиколози, док су их на бини пратили Градски народни оркестар „Споменар“ из Сомбора.
Фондација Тијана Јурић као покретач и организатор фестивала, наградила је најбоље такмичаре стипендијом за школску 2017/2018. годину. Ми смо у Бајмоку провели пријатно поподне и вече уз дружење,упознавање и музику.

Како је изгледао Петронелин наступ можете погледати ОВДЕ.

Ученица Петронела Фењвеши и наставница Јудит Хевер учествовали су на свечаном програму отварања 21 Суботичке летње академије 7 августа у Градској кући,која спада у највеће међународне едукације за педагоге на мађарском језику.На свечаном програму учествовала су награђена деца са уметничког такмичења ученика основних школа у Суботици.Наша ученица је са великим аплаузом и успехом извела своју композицију и представила нашу школу.

Урош Живић похваљен на републичком такмичењу из биологије! ПДФ Штампа Ел. пошта

У недељу је одржано републичко такмичење из биологије у Београду. Ученик 8. разреда, Урош Живић, постигао је запажен резултат и заслужио похвалницу организатора такмичења. Честитамо Урошу и желимо му много успеха у даљем школовању.

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа > Крај >>