Насловна Школа Школа данас Библиотека и медиотека
НАЦИОНАЛНИ САВЕТ РУСИНА ЈЕ ПОКЛОНИО УЏБЕНИКЕ ПРВАЦИМА ПДФ Штампа Ел. пошта

Hационални савет Русина је и ове године поклонио уџбенике свим ученицима првог разреда који су се уписали на часове неговања русинског језика.

Уџбеник „Трешњин цвет“, аутора др Јакова Кишјухаса, намењен је ученицима првог, другог и трећег разреда.

Прваци који у нашој школи похађају наставу русинског језика су: Ана Црњански, Никола Рац и Мартина Барна.

Садржај рада библиотекара и медиотекара ПДФ Штампа Ел. пошта
  • Издавање књига, планираних лектира, потребе издавања шире литературе, издавање актуелних наслова белетристике
  • Сређивање, обрада и евиденција књижног фонда
  • Сарадња са ученицима и наставницима
  • Библиотекарска секција
  • Праћење издавачке делатности
  • Стручно усавршавање, предавања, семинари
  • Сређивање инвентара и разврставање књига по тематици, прављење каталога стручне литературе
  • Посета сајму књига, стручно усавршавање, предавање и семинари за библиотекара, посета књижевним трибинама, сарадња са издавачким кућама
  • Припремање и организовање разних културних активности школе, разни конкурси, обележавање јубилеја и сл.
  • Сарадња са Народним и другим библиотекама у општини и шире
  • Сарадња са новинско-издавачким предузећима, радио - ТВ центрима, домовима културе и сл.
  • Одржавање школског сајта
  • Озвучење школских приредби