Насловна Школа Правила Кодекси понашања Кодекс понашања родитеља
Кодекс понашања родитеља ПДФ Штампа Ел. пошта
  • Редовно се информишите о учењу и понашању Вашег детета.
  • Сарађујте са одељенским старешином - он је други родитељ Вашем детету.
  • Поштујте правила школског живота и поштујте институцију школе,
  • Коректно се односите према друговима своје деце
  • Час траје 45 минута и предвиђен је за комуникацију између ученика и наставника, не ометајте их,
  • Поштујте редослед обраћања (уколико вам је потребна интервенција) и то на следећи начин:
  1. прво се обратите одељенском старешини,
  2. предметном наставнику
  3. затим педагогу или психологу школе
  4. и на крају помоћнику директора и директору
  • Редовно присуствујте родитељским састанцима и у складу са својим могућностима пружите помоћ школи.
  • Поштујте време и место одређено за пријем родитеља, добићете потпунију информацију
  • Школска година почиње у септембру. То је прави тренутак за почетак сарадње са одељењским старешином и предметним наставником.
  • Информације о успеху и понашању детета добијаћете у континуитету.
  • Мај месец није тренутак за било какве почетке.
  • Mајски родитељи не помажу свом ученику – напротив.
  • Поштујте правила реда, налоге и предлоге дежурних ученика, наставника и управе школе,
  • Не уводите дете на службени улаз школе, јер за њега је предвиђен улаз за ученике.
  • Школа је место за сарадњу и договор. Нема места неприкладном понашању, изазивању сукоба са ученицима, другим родитељима и радницима школе. Уколико се то нажалост догоди, родитељће бити удаљен из школског простора.
  • Ваше дете има иста права која имају и друга деца.
  • Не могу се угрожавати права других.
  • Поштујте школу и наставника и понашајте се у складу са тим
  • ДЕЦА СЛЕДЕ ВАШ ПРИМЕР