Насловна Наставници Учитељи за вас УЧИТЕЉИЦА МАРИЈАНА КОЛАРИЋ ЈЕДНА ОД НАЈБОЉИХ ЕДУКАТОРА СРБИЈЕ ЗА 2016. ГОДИНУ
УЧИТЕЉИЦА МАРИЈАНА КОЛАРИЋ ЈЕДНА ОД НАЈБОЉИХ ЕДУКАТОРА СРБИЈЕ ЗА 2016. ГОДИНУ ПДФ Штампа Ел. пошта

На конкурсу за НАЈБОЉЕГ ЕДУКАТОРА СРБИЈЕ, учитељица Маријана Коларић, запослена у основној школи "Петефи бригада" у Кули, уједно и председник Друштва учитеља општине Кула, предложена од стране родитеља својих ученика, нашла се међу 16 најбољих, од којих је ове године само 5 учитеља.

Учитељица Маријана примењује иновативне  и савремене методе и технике  рада у настави, креативна је, савесна и професионална. У раду са децом веома води рачуна о интересовањима и способностима својих ученика, пружа им подршку у напредовању, подстиче их на логичко размишљање и на развој креативности. Организује разне угледне часове на које позива и родитеље својих ученика и колеге, креативне радионице, хуманитарне акције, такође у сарадњи са родитељима и разне ваннаставне активности. Са својим ученицима постиже запажене резултате. Због свих квалитета које поседује, Кристина Павичић, родитељ из предходне генерације ученика, иначе и колегиница, испред групе родитеља, пријавила ју је на овај конкурс.

Удружење за подстицање предузетништва „Живојин Мишић”, на расписаном конкурсу за најбољег едукатора у Србији, наградило је и ове године, као и предходне две, најбоље учитеље и наставнике у Србији „који се изузетно залажу и мотивишу ученике да развију своје способности и таленте и ван онога што се подразумева под редовном наставом”.

У образложењу жирија се наводи да су награђени просветни радници који праве разлику у свом послу: њихови часови су другачији и занимљиви, они примењују савремене методе наставе, организују најразличитије ваннаставне активности, децу подстичу на рад, истраживање и проактивност и дају позитиван пример осталим предавачима.

Око избора најбољих, од преко 300 кандидата, ове године је помогло Министарство просвете, науке и технолошког развоја, координаторка ПИСА истраживања у Србији Драгица Павловић-Бабић, директор Математичке гимназије Срђан Огњановић, ЗУОВ, као и прошлогодишњи награђени едукатори.

Награда се састоји од личне награде и 100. 000 динара за унапређење свог рада: на реализацију разних пројеката са ученицима или за набавку опреме која је корисна за развој метода учења.

Више информација о учитељици Маријани Коларић можете видети на линку:

Више информација о пројекту можете видети на линку: