Насловна
Такмичење рецитатора у Сенти ПДФ Штампа Ел. пошта
Такмичења

Hugyik  Sára  III/1 osztály tanulója III. helyezést ért el a „Messzeringó gyermekkorom világa...” című szavalóversenyen Zentán , 2017.10.28-án.

Osztálytanító: Körmöci  Gyöngyi

Шара  Хуђик ученица  III/1 разреда освојила је III место  на такмичењурецитатора  у  Сенти  28.10.2017.

Учитељица: Ђенђи  Кермеци

Успех ученика VIII.1 ПДФ Штампа Ел. пошта
Такмичења

Ученици VIII.1 разреда су освојили награду на конкурсу, који је расписао Војвођански Културски Институт Мађара у Сенти. Тема је била: "Хероји наше свакодневнице", Бала Маријана, Гонцлик Тимеа и Кристијан Саболч писали су између осталог о Сакачи Шандору, оснивачу Културног Центра "Непкер" у Кули, о Јакобеј Карољу-сликару рођеном у нашем граду, о индустријалцу Штолцу-оснивачу фабрике "Истра", о бившем директору наше школе Јухас Андрашу итд.

Ментор ученика је била Марта Цветановић.

A zentai Vajdasági Magyar Művelődési Intézet pályázatot hírdetett "Hétköznaoi hőseink" címmel. A nyertesek iskolánk tanulói: Balla Marianna,Gonclik Tímea és Krisztián Szabolcs a VIII.1 osztályból. Mentoruk Cvetanović Márta volt. Tíz munkát készíettek városunk neves személyeiről.Elsősorban Szakácsy Sándort kell megemlíteni, ő közel 150 évvel ezelőtt megalapította a mai Népkör elődjét. Korbai Károly a magyar szabadságharc fiatal tisztje volt, Stolz Heinrich gyáros ,az Istra gyár megalapítója. Jakobei Károly, festő, a mi városunkban született. A mai Közgazdasági középiskolában emléktábla őrzi a régi bíróság épületének adományokat nyújtó személyek nevét. Dr.Kósa emléke  lelkiismeretes orvos képében maradt fenn. Juhász Andrással, iskolánk egykori igazgatójával interjút készítettek, Regécz László művelődésszervező tevékenységével is foglalkoztak az idén átadott művelődésszervezői díj kapcsán.Scherer Lőrinc mártírhalált halt plébénos emléktáblája őrzi az utókornak a bátor helytállásáról szóló történetet. Berkovics Rezső és Márk gazdasági tevékenységeiről a Borac nyomdában gyűjtöttek anyagot a tanulók.
Ezúttal gratulálunk a szorgalmas munkáért. A Népkör felavatási ünnepségén hamarosan bemutatnak a kúlai közönségnek is egy részletet dolgozatukból.

A zentai díjátadásra szombaton,2017.november 18-án kerül sor. Egy városnézést is szerveznek a résztvevőknek.

Nov
2017
Награда "Ђорђе Натошевић" за нашу учитељицу Маријану Коларић ПДФ Штампа Ел. пошта
Новости

Признање које носи име др Ђорђа Натошевића, просветног радника, једног од првих српских педагога и оснивача учитељских школа у више градова, као аутентично војвођанско признање које се додељује најуспешнијим васпитно-образовним установама и просветним радницима, додељено је данас у Покрајинској влади.

Добитницима за школску 2016/2017. годину, за изузетне доприносе и резултате у пракси, признања су уручили потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Михаљ Њилаш и председница Одбора за доделу признања др Оливера Гајић, редовна професорка Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду.

Ово признањe додељује се сваке године 8. новембра, на Дан просветних радника, који је 1994. године УНЕСКО препознао као важан датум вредан обележавања.

Честитајући добитницима на престижном признању, Михаљ Њилаш је рекао да је ово прилика да се подсетимо на све оно што је лепо и значајно у раду просветних радника.

Поносни смо што је учитељица Маријана Коларић, дугогодишња учитељица ОШ'' Петефи бригада'' , учитељица наше школе. Примила је ову велику награду за свој дугогодишњи, успешан  рад. Тиме је нашу школу учинила још поноснијом . Хвала је што је објединила награде

''Ђорђа Натошевића'' коју је добила школа 2011. и ову  појединачну награду.

Честитамо и поносимо се !

Хвала , Мајо!!!

Nov
2017
Конкурс за награђивање ученика и стипендирање студената ПДФ Штампа Ел. пошта
Новости

Конкурс за награђивање ученика и стипендирање студената можете преузети ОВДЕ.

УЖИНА ЗА НОВЕМБАР 2017. ПДФ Штампа Ел. пошта
Књига обавештења