БЕЗБЕДНО ОД КУЋЕ ДО ШКОЛЕ – заједничка активност садашњих и будућих првака

Дана 04.10.2018. године у оквиру Дечје недеље наша школа је угостила другаре из Предшколске установе Бамби, који су заједно са ученицима првог разреда учествовали и били део једног великог пројекта под називном „БЕЗБЕДНО ОД КУЋЕ ДО ШКОЛЕ“. Пројекат предвиђа низ различитих активности, а једна од тих планираних  активности је и израда макете града са  саобраћајним знацима, раскрсницама, кружним токовима, зебрама, паркинг просторима, возилима  коју су заједничким снагама израдили ученици наше школе са другарима из предшколске установе, преобликујући разне картонске материјале као што су кутује од лекова, ципела, кекса, ролне од убруса и слично.  У целом пројекту је учествовало скоро 140 садашњих и будућих првака. Пројектна активност се завршила саобраћајним игроказом где су ученици приказали присутним родитељима како се правилно треба понашати у саобраћају. Овом приликом школа жели да се захвали родитељима заполсеним у Министарсту унутрашњих послова који су нам обезбедили одређена средства за пројекат, а посебну захвалност желимо да упутимо васпитачима Аготи Сабо, Адели Ачански, Јолики Дер и Драгани Латинкин, као и деци из објекта “ Маслачак“ и “ Сунчица“ који су својим присуством ову активност учинили још лепшом и интересантнијом.