Пројекат “Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017 годину”

РУКОВОДИОЦУ ШКОЛСКЕ УПРАВЕ
ДИРЕКТОРУ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Поштовани,

Поводом обраћања родитеља ученика који су остварили право на бесплатне уџбенике да нису упознати са тим за које предмете добијају уџбеничке комплете, дајемо појашњење:

У школској 2016/2017. години у оквиру Пројекта “Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017 годину”, а на основу Одлуке Владе Републике Србије („Службени гласник РС”, број 63/16) ученици из социјално/материјално угрожених породица добијају следеће уџбенике:

– у првом циклусу основног образовања и васпитања, за предмете математика, српски/матерњи језик, свет око нас, природа и друштво и страни језик као обавезни предмет;

– у другом циклусу основног образовања и васпитања, за предмете математика, српски/матерњи језик, први страни језик, географија. историја, хемија, физика и биологија.

Уџбенички комплети _за остале предмете_ школама неће бити испоручивани, као ни претходних година, јер нису били предмет набавке, иако су поједине школе и ове уџбеничке комплете означавали као поруџбину.

С поштовањем,
Министарство просвете, науке и