Превентива пре свега

Ученици новинарске редакције наше школе ове недеље посетили су стоматолошку  ординацију у оквиру школе која функционише на истом месту већ деценијама на иницијативу тадашњег стоматолога Јове Роквића. Др Љубица и сестра Каћа биле су љубазне да нас приме у своје просторије у којима раде већ 17 година зубарка, а сестра чак 27 година.

Иако припадају Дому здравља као здравствени радници, они се осећају као део школе. Дневно кроз ову ординацију прође десетак ђака који имају потребу за хитним поправкама и вађењем  болних зуба.

– Дешава се да због велике гужве не можемо да изађемо сваком ђаци истог дана када затражи интервенцију, каже др Љубица. Она каже да ужива у свом послу и да се труди да превентивним саветовањима , учењу о исхрани и правилном одржавању чистоће зуба спрече да не дође до њиховог кварења.

Иако ће ђаци ускоро на заслужени годишњи одмор њих две ће и даље радити , као и сваки дан.

Добили смо информацију и да се сав отпад одлаже се у специјалне контејнере као биолошки отпад који се даље прослеђује надлежним установама.

Радно време ординације сваког радног дана од 7 до 13 сати и поподне од 13 до 19 сати.

Редакција Новинарко