Успеси наших ученика

Поводом дана мађарске културе Удружење Палоца из Словачке расписао је конкурспо двадесети пут. Из ОШ „Петефи бригада“ своје радове су послали ученици виших разреда. Свечана додела диплома се одржала 24. јануара у Будимпешти у Дому Мађара. Том приликом наши ђаци су посетили изложбу „Ми Мађари“. Затим је Алекс Ковач ученик 6.разреда, победник Дана мађарске културе, примио многобројне поклоне и књиге за свој есеј „Овде је мој свет“. Лила Ђулаи ученица 6.разреда је добитница посебне награде. Ана Кањо и Бланка Сабо су похваљене за своје радове.

Ментор им је Марта Цветановић.

A Magyar Kultúra Napja alkalmából a felvidéki Palóc Társaság 20. alkalommal pályázatot hirdetett. A Petőfi Brigád Á.I.-ból a felsős tanulók küldték el munkáikat. A díjátadó ünnepségre I. 24-én került sor Budapesten a Magyarok Házában. Miután megtekintettük a Mi magyarok kiállítást, Kovács Alex VI.1. osztályos tanuló átvehette a Magyar Kultúra Napja győztesének járó számos könyvet és ajándékot  az „Itt az én világom“ írásáért. Gyulai Lilla, szintén hatodikos tanuló egy különdíj büszke tulajdonosa lett. Kanyó Anna és Szabó Blanka dícséretben részesültek pályaműveikért.

Felkészítő tanáruk Cvetanović Márta.