Одржан час русинског језика посвећен делу Миколе М. Кочиша

У оквиру Манифестације Дани Миколе М. Кочиша 13. децембра одржан је час посвећен његовом делу. Час је у библиотеци одржала наставница русинског, Тамара Хома, уз присуство Ирине Папуга испред Друштва за русински језик литературу и културу и директорице Ержебет Блашко, која је уз поздравне речи нагласила и значај неговања матерњег језика у настави.

Ученици су читали стихове Миколе М. Кочиша, а о његовом делу је причала и Ирина Папуга, која је школској библиотеци поклонила књиге на русинском језику, а ученицима поделила оловке и блокове за цртање. Она је поздравила и нову наставницу русинског, Тамару Хома, а уручила је и захвалнице директорици школе и претходној наставници, Марији Стрибер.

Ученици су правили и честитке за божићне и новогодишње празнике које су поклонили гостима и наставницама.

Догађај су пратили и медији војвођанске телевизије и радија као и «Руског слова» (Русинска реч).