Посета салашу

Ученици 3-2 разреда ОШ“ Петефи бригада“ , у сарадњи са родитељима и са својом учитељицом   посетили су салаш  Фарбаш породице.

Љубазни домаћини сачекали су на код дрвеног моста и превезли до свог салаша. Тамо смо обишли њиве на којима је извађен кромпир, лук, обран парадајиз, вадили смо шећерну репу, погледали семе бундеве и научили како се беру кукуруз и паприка. Много тога деца су видела први пут, а чуо се и изненађујући коментар : “ Па ја нисам знао да тај кромпир који једемо долази из земље“.

Обишли смо раднике који пакују и чисте лук, вредне жене које ваде семе паприке и машину којом се то семе одваја.

Уморили смо се на њиви. Попили сокиће, а свако дете је при повратку кући добило џачић са свим производима који се гаје на овом салашу.

Обећали смо да ћемо следеће године, када будемо мало старији, доћи један дан да помогнемо. Научићемо још нешто.

Мало је рећи хвала породици Фарбаш и мами Каролини  који су нам отворили много већу учионицу од оне у којој боравимо. Довољно да схватимо да само комјутери нису живот. Заборављамо…

Било је незаборавно.

Одељење III-2