Летња школа

ЛЕТЊА ШКОЛА УКРАЈИНИСТИКЕ «ПРОСВИТА» – ЛЕТЕНКА 2014

Од 10. до 15. августа 2014. године у организацији Националног савета украјинске националне мањине деца која похађају изборни предмет „Украјински језик са елементима националне културе“ боравила су на Летенци, у Летњој школи украјинистике под називом „Просвита“.

Учешће на Летњој школи узела су деца из ОШ „Иса Бајић“, „Петефи бригаде“ из Куле, ОШ «20. Октобар», ОШ «Светозар Милетић» из Врбаса, као и деца из основних школа Сремске Митровице, Лаћарка и Инђије.

Програм летње школе се састојао од изучавања украјинског језика, учења украјинских народних песама и игара. Поред тих активности деца су у радионицама могла да науче: израду венчића од пољског цвећа, израду страшила «Купајло» поводом обележавања летњег празника «На Ивана на Купала». На ликовној радионици деца су у разним техникама цртања изразила своја виђења обележавања обичаја «На Ивана на Купала» и «Жетве».

Деца су активно узела учешће на многим спортским активностима: крос, фудбал, трка у џаковима, пикадо.

У вечерњим сатима дружење је било уз организовање маскенбала, рулет плеса, игранке.

По завршетку деци су уручене дипломе за учешће у Летњој школи и дипломе за остварене успехе на разним такмичењима.

Руководилац школе био је Јозо Сапун, а васпитачи и предавачи су биле: Надија Воротњак, Тања Летвенчук и Славка Кањуга.