Обавештење 12.4.2017.

среда, 12 април 2017 08:19
ОБАВЕШТЕЊЕ!

Прошли викенд је за Ковач Алекса, ученика 7-1 разреда, био више него успешан. Поред првог места на окружном такмичењу из мађарског, освојио је и прво место на међународном математичком такмичењу у Р.Мађарској и друго место на републичком такмичењу из физике одржаном у Шабцу у конкуренцији 123 најбољих младих физичара у категорији седмака. Честитамо његовим менторима из природних наука, наставницима: Миловић Мануели, Остојић Милисаву и Червик Тамашу.

На спомен такмичењу  из физике „Рибар Бела“ организованом у Хоргошу ученици 7. разреда: Гонцлик Тимеа, Чинчак Карина и Кристиан Саболч  освојили су треће место. Честитамо им, као и ЧервикТамашу, њиховом  ментору.

На такмичењу малих школа у уметничком стваралаштву у Р.Мађарској , наша певачка група „Алегро“ је освојила  прво место док је  у соло певању Панић Нора трећа а Фењвеши Петронела друга. Петронеласе опробала и на такмичењу рецитатора „Петефи Шандор“ у Новом Саду где је освојила прво место. Честитамо нашим ученицима и менторима: Хевер Јудит и Дорогхази Киш Јулиани.

На европском првенству у катама у каратеу у суседној Румунији прво место  освојио је ученик 5-3 Никола Вјештица. Честитамо нашем Николи и   тренеру Тривић Милораду.

У четвртак 14.04.2017. почиње пролећни распуст за ученике и завршава се у понедељак 17.04.2017. Настава почиње у уторак, 18. априла, без промене смена.

Свим ученицима и запосленима желимо пријатне Ускршње  празнике, ученицима  леп распуст и праву уживанцију.

управа

ÉRTESÍTÉS !

Kovács Alex, a 7-1 osztály tanulója az elmúlt hétvégén három versenyen remekelt. А magyar versenyen kivül, Magyarországon  a „Curie” nemzetközi matematika verseny döntöjén maximális pontszámmal első helyezést ért el. Gratulálunk Alexnak és Milović Manuella tanárnőnek.

Sabácon az oraszágos fizika versenyen második dijban részesült. A 123 hetedikes közül bizonyult a második legjobbnak.Elismerésünk a szép eredményért, és gratulálunk a mentoroknak is, Ostojić Milisávnak és Cservik Tamásnak.

Horgoson rendezték meg a „Ribár Béla” emlékversenyt fizikából.Gonclik Timea, Csincsák Karina és Krisztián Szabolcs hetedikes tanulók harmadik helyezést értek el. Gratulálunk nekik és mentoruknak, Cservik Tamásnak.

Lakiteleken rendezték meg a kisiskolák találkozóját, ahol az „Allegro” énekcsoport  első helyezett lett, szóló éneklésben  Panić Nóra harmadik, Fenyvesi Petronella pedig második lett. Petronella szavalásban is jeleskedett: első helyezet lett Újvidéken  a „Petőfi Sándor” szavalóversenyen. Gratulálunk nekik és felkészitő tanáraiknak: Hevér Juditnak és Dorogházi Kiss Juliánnának

Romániában az Európai karate bajnokságon Nikola Vještica a káták versenyében első helyezést ért el. Gratulálunk neki és edzőjének, Trivić  Milorádnak.

Csütörtökön, 2017.04.13-án kezdődik a húsvéti tavaszi szünet és  hétfőig tart.A tanitás április 18-án folytatódik. Tanárainknak és tanulóinknak kellemes ünnepeket, jó pihenést kivánunk.

igazgatóság